Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Intergeo Essen 2013

Akgeo.pl na targach Intergeo Essen 2013.

W dniach 8-10 października w niemieckim mieście Essen odbyły się 19-ste międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo. Zespół Akgeo.pl podobnie jak w roku poprzednim w Hanoverze, miał zaszczyt uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Nasze uczestnictwo rozpoczęło się w dniu poprzedzającym inauguracje targów. Zostaliśmy zaproszeniu na autoryzowane szkolenie z obsługi oprogramowania amerykańskiej firmy Carlson.

W pierwszej części szkolenia zaprezentowane zostały nowe pakiety (ang. suite) i programy na rok 2014. Dzięki możliwości zakupu kilku programów z danej branży, można sporo zaoszczędzić. Najnowsze produkty firmy Carlson to m. in.:

- SurvGNSS – program umożliwiający obliczenia statycznych pomiarów GNSS

- Carlson Trench – projektowanie i optymalizacja prac ziemnych przy obiektach rurowych;

- Carlson Construction – pakiet szerokiej palety programów konstrukcyjnych.

Popołudniowa sesja treningowa poświęcona została optymalizacji pracy z programami. Wysoce wykwalifikowani (w tym sam właściciel firmy, Bruce Carlson) menadżerzy produktów przekazywali nam dobre rady, tzw. kruczki i sztuczki ułatwiające pracę z dużymi i małymi projektami. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej onieśmieleni możliwościami produktów firmy Carlson.
Wielka szkoda, że poza SurvCe programy Carlsona są tak mało znane na polskim rynku. Dlatego zamierzamy zarówno przedstawić szeroką ofertę tego oprogramowania, jak też uruchomić platformę szkoleń i wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

W trakcie trwania targów Intergeo 2013, udało się nam nawiązać wiele ciekawych kontaktów. Nie obce nam były dyskusje o pozyskiwaniu i przetwarzaniu szeroko rozumianej informacji przestrzennej. Mieliśmy okazję rozmawiać o produktach z nalotów bezzałogowych samolotów UAV (dronów), przyszłości technologii NSL oraz pomiarów GNSS.

Podczas targów w Essen nie zabrakło polskich akcentów, zarówno po stronie wystawców, jak i odwiedzających. Miło jest wiedzieć, że polska geodezja nie boi się wypływać poza rodzime brzegi.

Jednym z najbardziej przyciągających wzrok stanowisk było stoisko firmy SatLab. Uczestnicy Intergeo 2013 z dużym zaciekawieniem podziwiali prototyp mobilnego skanera laserowego zainstalowanego na Mercedesie klasy SL. W ofercie producenta nie zabrakło dobrze znanego polskim użytkownikom odbiornika GNSS-RTK SL500 z opcjonalnymi kontrolerami SL50 i SL55. Do rodziny kontrolerów dołączył tablet SL 75. Jest to wysokowydajna platforma na Windows XP, skierowana do dużych i małych firm, chcących w terenie wykonać większość obliczeń i analiz pomiarowych.

Warto też wspomnieć o nowym produkcie marki SatLab. W pierwszym kwartale 2014 roku dostępny będzie nowy odbiornik GNSS-RTK – SL600, z systemem Linux na pokładzie. Miłym dodatkiem będą zainstalowane polskie komendy głosowe określające status urządzenia.

Na pewno ciekawą pozycją, dostępną już na polskim rynku w atrakcyjnej cenie, jest ręczny precyzyjny odbiornik GIS Satlab SL300 wskazujący współrzędne przestrzenne do 10cm. Po dołączeniu zewnętrznej anteny na tyczce, umożliwia on normalną pracę w trybie RTK z dokładnością do 2-3cm!

 

Nasze uczestnictwo w tym wydarzeniu uważamy za niezwykle udane. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Chętnie podzielimy się naszymi wrażeniami. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Intergeo 2014, które odbędzie się w Berlinie, co ze względu na krótszą odległość od naszej granicy, pozwoli Polakom na jeszcze liczniejszą obecność.

 Autoryzowane szkolenie firmy Carlson

Autoryzowane szkolenie z oprogramowania amerykańskiej firmy Carlson

 

 

Stoisko firmy SatLab

 Stoisko promocyjne formy SatLab

 

 

Prezentacja SL500 z róznymi kontrolerami

Odbiornik GNS-RTK SL500 z różnymi kontrolerami.

 

 

Stoisko firmy SatLab

Stoisko promocyjne formy SatLab

 

 

Prototyp mobilnego skanera laserowego na platformie Mercedeska SL

Prototyp Mobilnego Skanera Laserowego (ang. MLS) na platformie Mercedesa SL

 

 

SL300 "w gotowości" do pracy w trybie RTK

 Gisowy odbiornik SL300, z zewnętrzną anteną "w gotowości" do pracy w trybie RTK!!!

 

 

Prezentacja SL500 z róznymi kontrolerami

Produkty marki Satlab na targach Intergeo 2013

 

 

Premiera SL600 zaplanana jest w Polsce na 2014r.

Nowy odbiornik SL600 z polskimi komendami statusu, będzie dostępny w pierwszym kwartale 2014r.

 

 

Stoisko firmy Carlson

Stoisko promocyjne firmy Carlson.

 

 

Stoisko firmy Carlson

Stoisko promocyjne Topcon / Sokkia.

 

 

Chronologia targów Intergeo

Chronologia Intergeo.

 

 

Widok na targi

Intergeo 2013

 

 

System dronów eBee

EBee - ultra nowoczesny system UAV, firmy Sensfly, 

 

 

Nowoczesne trackery laserowe

 Ramię pomiarowe i traccker laserowy firmy Faro.

 

 

PointCab - Oprogramowanie i akcesoria do skaningu laserowego.

LaseScanning - PointCab - Akcesoria i oprogramowanie do skaningu laserowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl